Czym jest druk sublimacyjny? W tym artykule wyjaśnimy tajemnice tej niezwykle popularnej w ostatnim czasie metody. Powiemy też ile należy zapłacić za druk Inowrocław sublimacyjny i na jakich materiałach się go wykonuje.  

Druk sublimacyjny – Czym jest?

W ostatnich coraz popularniejsze staje się wyrażanie samego siebie poprzez autorskie ubrania. Dotyczy to ciekawych wzorów, napisów, sentencji i tak dalej. Młodzież wyraża siebie dając swoje projekty na plecaki, piórniki i wiele innych. Do niedawna dostępne były jedynie specjalne pisaki. Dziś w grę wchodzi także druk Inowrocław sublimacyjny. Dzięki niemu możemy w prosty, tani i ekologiczny sposób ozdobić ulubione przedmioty wybraną przez siebie grafiką czy napisem. Co więcej, jest to bardzo trwała metoda. Na czym polega? Zaczyna się od wydrukowania grafiki czy tekstu, który ma się znaleźć na danym przedmiocie, za pomocą specjalnych tuszów na tak zwanym papierze transferowym. Osoba upoważniona wkłada zadrukowany papier do urządzenia zwanego prasą termotransferową, która dociska go do podłoża, na którym grafika ma się znaleźć – w ten sposób otrzymywany jest nadruk.

druk Mogilno

Trochę teorii

Jak sama nazwa wskazuje sednem technologii druku sublimacyjnego jest zjawisko sublimacji, czyli bezpośredniego przejścia ze stanu stałego w stan gazowy z pominięciem stanu ciekłego. Jest to niezwykle trwała metoda. Dlaczego? Ponieważ cząsteczki barwnika znajdujące się na papierze transferowym pod wypływem docisku prasy oraz wysokiej temperatury przenikają jako gaz do struktury podłoża drukowego. Wzór znajduje się niejako wewnątrz tkaniny, a nie jest nadrukowany na zewnątrz. Druk Mogilno sublimacyjny to Eko opcja. Dzięki temu, że barwniki sublimacyjne produkuje się na bazie wody, a nie rozpuszczalnika, są całkowicie nieszkodliwe dla środowiska i bezpieczne dla ludzi. Co ważne wydruki powstałe metodą sublimacyjną nie powodują zatykania włókien tkaniny, dzięki czemu materiały te przepuszczają powietrze. Z tego powodu koszulki sportowców z herbami drużyny i tym podobnymi są robione właśnie przy użyciu metody sublimacji.

Jest to metoda dość tania, o ile robi się hurtowe zamówienie. Przy nakładzie około 100 sztuk, za jedną zapłacimy około 3,50 zł. Natomiast jedna koszulka kosztuje nawet 50 złotych.