Prawie każdy, kto choć raz odwiedził Poznań chce tu wracać. Dlaczego? Ponieważ to duże, dające wiele możliwości, ale też piękne miasto. Jednak mieszkając w dużym mieście można mieć ość ciągłego gwaru, tłumów i tym podobnych. W takim razie gdzie znaleźć najlepszy hotel Poznań, który zapewni ciszę, spokój i wypoczynek na najwyższym poziomie? O tym oraz najciekawszych atrakcjach miasta w poniższym artykule.

Hotel Poznań – Gdzie szukać, by wypocząć?

Wszystko zależy od Twoich preferencji. Lubisz duże miasto i świetnie się czujesz w tłumach? Odpoczywasz mogąc bawić się w licznych klubach i przesiadując w restauracjach? W takim razie znalezienie odpowiedniego hotelu Poznań nie będzie stanowiło problemów. W samym centrum, a nawet na rynku dostępne są piękne apartamenty. Inaczej jest jednak, gdy pragniesz uciec od miejskiego zgiełku. Poznań, to piąte pod względem liczby ludności miasto w Polsce i ósme pod względem wielkości. Słychać tu startujące i lądujące samoloty z międzynarodowego portu lotniczego. Są także ważne trasy kolejowe i autobusowe. Choć w pewnym sensie są to plusy, dla osób mieszkających w takich warunkach na co dzień stają się one męczące. Pragniesz wypocząć w ciszy i spokoju, w wygodnym i jednocześnie przytulnym hotelu, ale nie chcesz opuszczać Poznania? To wykonalne. Wystarcza udać się do północnej części tego miasta. Naramowice, Umultowo to tereny spokojniejsze, znajdujące się przy rzece, łąkach, parkach i zalesieniach. Zaledwie 6 kilometrów od centrum znajdziesz Hotel w Poznaniu, który zapewnia spokój, ciszę.  

Umultowo

Co musisz zobaczyć?

Z pewnością słyszałeś o stykających się na ratuszu poznańskich koziołkach. Ale to nie wszystkie atrakcje warte zobaczenia.

  • Poznański rynek – Tu jest wiele do zwiedzania, ale z rzeźb, które warto zobaczyć to przede wszystkim „Apollo” i „Bamberka”
  • Przyrynkowe kolorowe kamienice i kamieniczki
  • Zamek Królewski
  • Fara Poznańska – jedna z wizytówek miasta, piękny różowo biały front zachwyca o każdej porze roku
  • Okolice placu wolności – Fontanna Wolności, słynna Biblioteka Raczyńskich, Arkadia…
  • Okolice Placu i Parku Mickiewicza – Zamek Cesarski, Filharmonia, Teatr.
  • Palmiarnia Poznańska –egzotyczne rośliny, motyle… Goszczą tu również rybki i żółw.
  • Katedra Poznańska
  • Poznańska Malta – termy, palmy, drinki…

To tylko początek miejsc godnych uwagi.