Planujesz urządzić w swoim mieszkaniu lub w ogrodzie własne spa? To świetna inwestycja. Wybierając najlepsze miejsce na jacuzzi musisz wziąć pod uwagę kilka kwestii. W tym artykule powiemy między innymi, o czym należy pamiętać.

Jacuzzi – Inwestycja, która ma sens!

Kupno jacuzzi to świetne inwestycja dla każdego. Dlaczego? Ponieważ wszyscy potrzebujemy relaksu. Kąpiel w jacuzzi obniża poziom stresu, pomaga w wytwarzaniu endorfin szczęścia a także pozytywnie wpływa na nasze zdrowie fizyczne. Między innymi hydromasaż przyczynia się do rozbijania cellulitu czy zmniejszania obrzęków nóg. Jeśłi tylko ma się do tego możliwości, warto kupić wannę spa. Jednak należy pamiętać o kilku kwestiach, jeśli chodzi o umiejscowienie jacuzzi. Jakich?

wanna z hydromasażem

Wanna z hydromasażem – Dostęp do prądu i tym podobne

Pamiętaj, że taka wanna z hydromasażem przyjedzie do ciebie w całości. Ma ona swoje wymiary i wagę. Dlatego przeanalizuj całą drogę, jaką będzie trzeba z nią przemierzyć od samochodu dostawczego do miejsca docelowego w twoim mieszkaniu. Bywa, że klient zakupi wannę spa o wymiarach 200×200 a drzwi, przez które należy przejść są szerokie na standardowe 90 cm. I co wtedy? Sugeruje się aby:

  • dostarczyć urządzenie przed zrobieniem dachu,
  • przed zamontowaniem odrzwi,
  • jeśli wszystko już jest rozebrać odrzwia.

Waga też ma znaczenie. Strop pod spa powinien być odpowiednio wzmocniony. Sama wanna może ważyć około 500 kg. Do tego setki lub tysiące litrów wody i osoby kąpiące. Kolejną sprawą jest dostęp do prądu. Zdarza się – choć to Az nie do pomyślenia – że po przywiezieniu i ustawieniu wanny spa nie ma jej do czego podłączyć. Prąd jest niezbędny do jej działania. Co jeszcze jest ważne?

Wygodna lokalizacja, przestrzeń  

Kolejną ważną sprawą jest dobranie najwygodniejszej i praktycznej lokalizacji. Tak naprawdę pod wannę spa należy stworzyć specjalne warunki. Należy zadbać o spadki na podłodze (w trakcie kąpieli się chlapie) oraz odpowiednią wentylację. Warto także przemyśleć, gdzie odkładana będzie pokrywa, która zabezpiecza jacuzzi przed utratą ciepła. Ostatnią rzeczą jest także stworzenie miłego nastroju. Może klimatyczna fototapeta na ścianie lub ciekawe płytki? A może przeszklona ściana z widokiem na ogród?