Czy małopolska to jeden z najpiękniejszych i najwięcej oferujących rejonów Polski? Jak najbardziej! Żeby zobaczyć wszystko, co się tu kryje, potrzeba by co najmniej 2 tygodni urlopu, a nawet więcej. Dlatego warto wynająć apartament w centrum Krakowa lub na obrzeżach i  zwiedzać. Co dokładnie warto zobaczyć w Małopolsce?

Po pierwsze Kraków

Kraków to miasto, do którego odwiedzenia nie trzeba jakość szczególnie zachęcać. Każdego roku przybywają tu miliony turystów z całego świata. Najchętniej odwiedzaną częścią miasta jest oczywiście Stare Miasto. Od 1978 roku ta część Krakowa wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Rynek tu jest największym w Polsce i jednym z najpiękniejszych w Europie. Warto zobaczyć Kościół Mariacki, którego sklepienie zdobili mistrzowie polskiego malarstwa tacy jak Jan Matejko, Józef Mehoffer i Stanisław Wyspiański. Nie da się także pominąć sukiennic. Kolejne to Barbakan, Brama Floriańska i resztki murów miejskich z basztami. I tak naprawdę wymieniać można jeszcze wiele. Żeby zwiedzić stolicę małopolski wiele osób decyduje się rezerwować nocleg w centrum Krakowa. Do wyboru naprawdę dużo, a mając apartament w centrum Krakowa można w pełni poczuć jego klimat. A co zobaczyć w okolicy miasta?

nocleg w centrum Krakowa

Co poza Krakowem?

Na liście zabraknąć nie może światowej sławy – Kopalni Soli w Wieliczce. Ta położona jedynie 15 kilometrów od Krakowa kopalnia rocznie odwiedzana jest przez ponad milion turystów. Jej siostrą jest Bochnia. Kiedyś tworzyły jedną kopalnię. Jest to najstarsza kopalnia soli w Polsce. Dziś pełni funkcje jedynie turystyczne, zwiedza się korytarz leżący na 300 m głębokości, który w jedną stronę pokonuje się wagonami a z powrotem pieszo. Jeśli masz mocne nerwy odwiedź Muzeum Auschwitz-Birkenau, które utworzono na obszarze hitlerowskich obozów koncentracyjnych Auschwitz i Auschwitz II Birkenau w Oświęcimiu i Brzezince leżącej 3 km dalej.

Parki narodowe

Będąc w Małopolsce nie możesz pominąć wycieczek do TPN – Tatrzańskiego Parku Narodowego, Ojcowskiego Parku Narodowego, Babiogórskiego, Pienińskiego, Gorczańskiego i Magurskiego. Te, zaskakująco piękne, dziedzictwa naturalne potrafią zaskoczyć nawet najbardziej wybrednych.