Lato coraz bliżej. Co się z tym wiąże? Na pewno długie, przyjemne wieczory w ogrodzie, nad jeziorem lub na balkonie. Co jeszcze? Piękna opalenizna, wakacje nad morzem i niestety… stada owadów. Szczególnie dokuczliwe są muchy i komary. Jak sobie z nimi radzić? Przede wszystkim postaw na moskitiery.

Moskitiery Janowiec Wielkopolski – Skąd się wzięły?

Moskitiera to specjalna i gęsto pleciona siatka, wykorzystywana jako mechaniczna bariera przed owadami. Skąd się wzięły moskitiery Janowiec Wielkopolski? Okazuje się, że instalacje z wykorzystaniem takich siatek były już znane od czasów starożytności. Jednak na popularności zyskały dopiero  w osiemnastym wieku. Skąd nazwa? Prawdopodobnie pochodzi od hiszpańskiego słowa „mosquito”, co dosłownie znaczy „komar”. Dawniej wykonywano je głownie z bawełny, a w późniejszych latach także z nylonu i poliestru. Oczywiście do naszych czasów moskitiery zmieniły formę i materiały z których się je robi. Najczęściej produkowane są z włókna szklanego czy PCV. Czy to skuteczna metoda? Jak zamontować moskitiery?  

moskitiery Nakło Nad Notecią

Czy moskitiery Nakło nad Notecią są skuteczne?

Przyjemny wieczór, ulubiony serial, ukochana osoba, lampka wina i… komary. To coś, czego nikt z nas nie lubi. Dlatego montując jakieś zabezpieczenie przed insektami, chcemy, aby było skuteczne. Ponieważ tkaniny z których zrobione są moskitiery Nakło nad Notecią mają drobne oczka fizycznie blokują insekty, nie pozwalając im wlecieć do pomieszczenia. Możemy je stosować jako zasłony czy baldachimy, ale najczęściej zakłada się je na okna i drzwi. Ich zaletą jest fakt, iż nie muszą być montowane na stałe. Dlatego, jeśli wynajmujesz mieszkanie, nie musisz się martwić. Montaż moskitiery jest możliwy w oknach i drzwiach o dowolnych rozmiarach i nie wymaga modyfikacji czy ingerencji w stolarkę okienną – montuje się na specjalne zaczepy. Można w każdej chwili je założyć i zdjąć. Moskitiery sprawdzają się w domach, restauracjach, szpitalach i wielu innych miejscach. Są skuteczne, tanie i łatwe w montażu.