Zatrudniasz nowych pracowników i musisz przeprowadzić szkolenia BHP? W trakcie pandemii popularne stały się szkolenia BHP online. Zapowiada się, że zostaną z nami na znacznie dłużej. W tym artykule powiemy jak wyglądają takie szkolenia i jakie są ich zalety.

Szkolenia BHP online – Jak to wygląda?

W trakcie pandemii wiele szkoleń, kursów i tym podobnych zostało zawieszonych. Teraz pandemia się kończy, jednak pewne zmiany, które zaszły w jej trakcie zostaną z nami na dłużej. Chodzi między innymi o szkolenia BHP online. Jak one wyglądają? I czy to legalne? Całe szkolenie dostępne jest na specjalnej platformie e-learningowej – opartej na funkcjonalnym, stabilnym oprogramowaniu. Przed rozpoczęciem szkolenia należy opłacić kurs przez przelew Internetowy. Firma prowadząca te szkolenia przekazuje dane dostępowe po otrzymaniu środków na konto lub przesłaniu potwierdzenia wykonania przelewu. Wszystko jest całkowicie legalne – jeden warunek to sprawna strona internetowa. Kursant otwiera link ze szkoleniem, przegląda slajdy, zapamiętuje, a na końcu wykonuje test. Jakie są zalety takie szkolenia?

 Szkolenia BHP przez Internet – Zalety

Szkolenia BHP przez Internet to na pewno oszczędność czasu. Cały kurs przy sprawnym wykonywaniu poszczególnych zadań i przechodzeniu następnych etapów może trwać nawet niecałe 30 minut. Poczucie komfortu daje również możliwość zatrzymania kursu i powrót do ostatniego miejsca w dowolnej chwili. Chodzi także o oszczędność pieniędzy – pracodawca nie musi opłacać między innymi wynajmu sali konferencyjnej noclegów, cateringu i tak dalej. Koszty związane z samą obsługą platformy są dużo niższe. Po ukończeniu szkolenia otrzymasz standardowy certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia okresowego BHP online zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.

 Jeśli jesteś pracodawcą, który planuje zatrudnić nowych pracowników koniecznie wykup szkolenia BHP online. To zaoszczędzi czas zarówno Twój, jak i kursantów, a także będzie kosztować mniej niż standardowe szkolenia BHP.